KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17067178

nr 1706 7178

Bror Börjesson

(1903-1999), Sverige

Oljemålning, Monogramsignerad, 1952, damporträtt. Olja på pannå, 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 47x39 cm

Bror Börjesson, svensk målare född i Stockholm 1903, död 1999.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 2 juni 2025
kl 18:03:39

1/6 10:30:08 1      Vinnande bud

Bror Börjesson

Läs mer om Bror Börjesson